Pages Menu
Categories Menu

akumulatory dobrej jakosci

akumulatory dobrej jakosci

Modern Art w Indiach – Część 2

Sztuka indyjska została znacznie pod wpływem swoich władców. Doprowadziło to do stworzenia obfitych stylów artystycznych – w tym charakterystycznych stylów Mogołów i Rajput. Faktem jest, że współczesna epoka sztuki w Indiach został zainicjowany przez głosicieli odnowy religijnej. Oni odmłodzony chwalebną przeszłość Indii przez przedstawiających hinduizmu i inne legendy i historie ich kuszącą grafiki. Prace wielu artystów składa się z ilustracjami zdarzeń i scen z Ramajany, Mahabharaty i innych sztukach sanskrytu napisanych przez Kalidasy.

akumulatory dobrej jakosci

Odnotowano szereg artystów, którzy mogą być uważany za głosicieli odnowy religijnej sztuki indyjskiej. Ravi Varma słynie przynosząc indyjskie sceny mitologiczne i wiejskich reprezentację życia żyje na jego płótna. Abanindranath Tagore pokazał duchową przeszłość Indii poprzez swoją pracę. Ananda Coomaraswamy ponownie pobudzony podstawowe pojęcia sztuki indyjskiej. Wszyscy ci artyści walnie zapoczątkowując nową erę nowoczesnej sztuki w Indiach.

akumulatory dobrej jakosci

Jak zauważył przez niektórych współczesnych artystów „Sztuka jest brzydsze gdy stoisz między dwoma stylami, nie znając głębokości albo”. Abanindranath za sztuka styl można opisać jako „wypowiedzi bez równoległego” i jest w pewnym sensie kontynuacją pracy swojego wuja Rabindra Nath Tagores ‚, który przedstawia nieludzkie, niesamowite kształty, elfy i krajobrazowych niesamowite synchronizacji i równowagi.

Amrita Sher-Gil opracował swój własny styl jako studiowała zarówno style sztuki indyjskiej i zachodniej. Ona udało się połączyć indyjskiej i europejskiej sztuki poprzez jej olejów, które przedstawiają poważne miens i pewną ilość smutku. Jak kiedyś powiedział: „Na pierwszy rzut oka wiele obrazów może nie wydawać się Indian, ale w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ich serce jest bardzo Indian”.

– autor artykułu